Nyhet

Vinn biljetter till Bokmässan

2017-09-19

Föreningen grävande journalister har erhållit 10 fribiljetter att lotta ut bland våra medlemmar. Mejla oss och delta i utlottningen av entrébiljetter.

Bokmässan i Göteborg är öppen för allmänheten fredag 29 september – söndag 1 oktober. För exakta öppettider och information om programmet läs gärna mer här.

Besök också gärna vår monter under Bokmässan där tidningen Scoop bjuder på intressanta intervjuer och samtal med aktuella journalister och författare. Björn Häger, Nils Hanson, Emma Frans och Stefan Lisinski är några av journalisterna som gästar montern.

Mejla oss för att delta i utlottningen av fribiljetter. Skriv Bokmässan i ämnesraden och mejla till kansli@fgj.se. Ange din postadress i mejlet. Varje vinnare erhåller en (1) entrébiljett värde 245 kronor. Ev vinstskatt betalas av vinnaren.

Senast Torsdag 21 september kl 23.59 vill vi ha ditt mejl.
Vinnarna meddelas Fredag 22 september.

Vi ses på Bokmässan!